Профілактика раку легені1,2

Чи можна запобігти захворюванню?

Не всім видам раку легені можна запобігти. Але є речі, зробивши які ви можете знизити ваш ризик, наприклад, змінюючи фактори ризику, на які ви можете впливати.

Не паліть та уникайте пасивного паління

Якщо ви кинете палити до того, як розвинеться рак, пошкоджена легенева тканина поступово почне відновлюватися. Відмова від шкідливої звички може знизити ризик захворювання незалежно від вашого віку або стажу паління.

Дотримуйтеся здорового раціону

Здорове харчування з високим вмістом фруктів та овочів у раціоні може також допомогти захистити від раку легені як курців, так і тих, хто не палить. Але позитивний вплив фруктів та овочів значно менший, ніж відмова від паління.

Уникайте впливу радону

Радон — це безбарвний радіоактивний газ без запаху. Він може міститися в ґрунті та гірських породах, здатний поширюватися повітрям, підземними й поверхневими водами. Ви можете зменшити шкідливий вплив радону, якщо обстежите свою домівку на наявність цього газу.

Кому варто частіше звертати увагу на стан легень 1,3,4

  • Мешканцям мегаполісів та промислових міст, де є проблеми з екологією.
  • Працівникам шкідливих виробництв, зокрема тих, де є контакт з азбестом, берилієм, вінілхлоридом, дизельними викидами, кадмієм, кремнієм, миш’яком, нікелем, ураном і хлорметиловими ефірами.
  • Тим, чиї родичі хворіли чи хворіють на рак легені або інші онкологічні недуги.
  • Курцям з історією паління 30 або більше пачко - років*, а також тим, хто кинув палити менше ніж 15 років тому, вік 55 років та старші.

* Індекс пачко-років розраховується шляхом множення років паління на кількість пачок цигарок, які людина палить за день.

Посилання

  1. Адаптовано з American Cancer Society https://www.cancer.org/cancer/lung-cancer/causes-risks-prevention/prevention.html
    https://www.cancer.org/cancer/cancer-causes/radiation-exposure/radon.html (Режим доступу 20.10.2020)
  2. World Health Organization (WHO) https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/cancer (Режим доступу 20.10.2020)
  3. Centers for Disease Control and Prevention https://www.cdc.gov/cancer/lung/basic_info/risk_factors.htm (Режим доступу 20.10.2020)
  4. NCCN guidelines for patients https://www.nccn.org/patients/guidelines/content/PDF/lung_screening-patient.pdf (Режим доступу 20.10 2020)

Інформація, що міститься на даному ресурсі призначена для освітніх цілей і не може бути використана замість консультації лікаря. При переході на посилання, що містяться на цьому сайті, Ви переходите на ресурси, що не належать і не контролюються ТОВ «Рош Україна».
Повідомити про побічні явища під час лікування препаратом ТОВ «Рош Україна» або поскаржитись на якість препарата ви можете за контактними реквізитами офісу або на електронну адресу ukraine.safety@roche.com.
Запит медичної інформації про продукти ТОВ «Рош Україна» ви можете надіслати на електронну адресу: ukraine.medinfo@roche.com
ТОВ «Рош Україна», м. Київ, 04070, вул. П.Сагайдачного, 33. Тел.: +380 (44) 354 30 40, факс: +380 (44) 354 304. www.roche.ua
Цей Інтернет-сайт є власністю ТОВ «Рош Україна». Несанкціоноване копіювання і розповсюдження заборонено.
M-UA-00000149