Сітілайт, що читає реп: alyona alyona стала «легенями» соціального проєкту про рак легені

В Україні за участі реп-співачки alyona alyona стартував проєкт «Зіркові легені», присвячений проблемі раку легені. У десятьох містах з’явилися сітілайти з томографічним знімком легень співачки та приспівом її хіта «Пушка». Кожен охочий може підійти до сітілайта і проспівати рядки пісні, глибоко вдихнувши. У разі дискомфорту під час дихання організатори проєкту радять звернутися за консультацією до сімейного лікаря.

«Це проєкт, у якому я маю бути не обличчям, а легенями. Щороку рак легені діагностують майже 13000 українців1 , а більшість  хворих потрапляють до лікаря вже на пізніх стадіях2, коли лікування менш ефективне. Хворобу можна виявити і на ранніх стадіях, якщо регулярно ходити до лікаря та робити НДКТ (низькодозна компьютерна томографія) легень у разі його рекомендації. Я зробила це, бо курила протягом п’ятнадцяти років, а отже маю більший ризик захворіти. Легені виявились чистими, і я хочу, щоб мій знімок нагадав мільйонам українців про важливість вчасної діагностики», — зазначає alyona alyona.

«Зіркові легені» стартували з інтерактивного сітілайта в центрі Києва, з якого протягом дня лунав хіт «Пушка», і перехожі співали під музичний супровід. Сітілайти встановлені у містах з найвищим рівнем захворюваності на рак легені: Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Вінниці, Сумах, Херсоні та Львові. Медіапартнером «Зіркових легень» став телеканал «1+1» — на деяких сітілайтах є знімок легень ведучого «Сніданку з 1+1» Єгора Гордєєва з дикторською скоромовкою замість пісні.

Проєкт «Зіркові легені» є частиною всеукраїнського Року обізнаності про рак легені. Він має на меті підняти рівень поінформованості про захворювання, яке щороку забирає життя близько 9000 українців1, популяризувати культуру регулярних медоглядів та донести до суспільства важливість ранньої діагностики.

«В першу чергу це стосується людей із груп ризику, яким рак легені може загрожувати найбільше. Це курці, мешканці забруднених міст, люди, що контактують з токсичними речовинами, а також ті, чиї родичі хворіли або хворіють на рак2, — говорить організаторка проєкту, медична директорка «Рош Україна» Оксана Сурцева. — Ми хочемо закликати всіх, незалежно від причетності до груп ризику, ходити до лікаря регулярно, а не лише тоді, коли заболить. Рак легені часто не має симптомів на перших стадіях, тому рання діагностика — є дуже важливою».

Дізнатися більше про недугу можна на сайті всеукраїнського Року обізнаності про рак легені: stoplungcancer.org.ua. Це інформаційний центр, що об’єднує важливі дані про захворювання: його перші ознаки, типи, види лікування, профілактику та групи ризику, а також контакти діагностичних центрів та громадських організацій, що підтримують онкологічних пацієнтів.

 

Посилання

  1. Дані Національного канцер-реєстру за 2018-2019 роки http://www.ncru.inf.ua/publications/BULL_21/index.htm (Режим доступу 23.04.2021)
  2. American Cancer Society https://www.cancer.org/cancer/lung-cancer/causes-risks-prevention/risk-factors.html#heading-Two Режим доступу 23.04.2021)

Інформація, що міститься на даному ресурсі призначена для освітніх цілей і не може бути використана замість консультації лікаря. При переході на посилання, що містяться на цьому сайті, Ви переходите на ресурси, що не належать і не контролюються ТОВ «Рош Україна».
Повідомити про побічні явища під час лікування препаратом ТОВ «Рош Україна» або поскаржитись на якість препарата ви можете за контактними реквізитами офісу або на електронну адресу ukraine.safety@roche.com. Запит медичної інформації про продукти ТОВ «Рош Україна» ви можете надіслати на електронну адресу: ukraine.medinfo@roche.com
ТОВ «Рош Україна», м. Київ, 04070, вул. П.Сагайдачного, 33. Тел.: +380 (44) 354 30 40, факс: +380 (44) 354 304. www.roche.ua
Цей Інтернет-сайт є власністю ТОВ «Рош Україна». Несанкціоноване копіювання і розповсюдження заборонено.